I woke up at 2pm today, im really so tired. :(
Meetup babytan at Jurongpoint for late lunch and bought Waffle Maker and the mixture home to try it out.


The mixture cost $3.35, however you need to add vegetable oil, 3eggs,70ml milk.

Overall, the waffle dont really taste nice, the mixture is not good enough. Therefore i had decided to find out my own recipe next time.
& I found all my necessary ingredients to make tiramisu cake, however, it's expensive. :(
No comments:
Post a Comment